Polska technologia ITS na światowej wystawie
Dnia 28 marca zakończyły się Międzynarodowe Targi Intertraffic Amsterdam. Stanowią one ważną platformę wymiany doświadczeń, wiedzy i najnowszych technologii w zakresie inteligentnych systemów transportowych (ITS) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). W tym roku zgromadziły około 800 wystawców z 43 państw.
Firma Neurosoft zaprezentowała swój flagowy produkt NeuroCar. System NeuroCar to autorskie oprogramowanie oparte na technologii sieci neuronowych. Stanowi efektywne narzędzie do wspierania bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest funkcjonalnym rozwiązaniem wykorzystywanym w budowie Inteligentnych Systemów Transportowych. Pozwala na wykrycie obecności pojazdu, automatyczne rozpoznanie tablicy rejestracyjnej (ANPR) a także rozpoznanie producenta, modelu i koloru (MMR).
Działanie systemu NeuroCar prezentowane było w czasie rzeczywistym, co pozwoliło potencjalnym partnerom w sposób czytelny i bezpośredni zapoznać się z funkcjami systemu w ramach takich rozwiązań, jak wykrywanie przeciążonych pojazdów w ruchu — system ważenia pojazdów w ruchu Weigh-in-Motion Preselecton (NeuroCar WIM) oraz rejestracja i identyfikacja pojazdów przejeżdżających na czerwonym świetle (NeuroCar RedLight).
„Trzeba przyznać ze tegoroczne targi pokazały po raz kolejny swoją niezaprzeczalną wartość. Mogliśmy w jednym miejscu spotkać naszych klientów i kooperantów z całego świata. Dzięki targom możemy zorientować się gdzie jest nasza konkurencja i w jakim kierunku rozwijają się najnowsze trendy w branży” – oznajmił Radosław Borcon – Menedżer ds. Rozwoju.
Stoisko Neurosoftu pozwalało odwiedzającym na zrozumienie, w jaki sposób działa system i jakie komponenty wykorzystywane są w realizacjach. Kamery, usytuowane na imitacji konstrukcji wsporczej, połączone zostały z ekranem, na którym były wyświetlane zdjęcia pojazdów na żywo z ponad 40 lokalizacji. Taka prezentacja była wystarczającą referencją, aby zachęcić uczestników targów do zapoznania się z działalnością i technologiami Neurosoftu.
Innowacja
Innowacyjnym zastosowaniem funkcjonalności systemu Neurocar była prezentowana aplikacja na urządzenia mobilne. Umożliwia ona automatyczne przekazywanie informacji o rejestrowanych pojazdach na smartfon lub na zegarek elektroniczny, w tym wypadku Samsung Gear.
„Potwierdziliśmy ze nasze systemy bardzo łatwo i szybko jesteśmy w stanie przystosować bo panujących standardów sprzętowych. Dodatkowo chcieliśmy pokazać jak można wykorzystać gadżet np. Samsung Gear do ułatwienia pracy z naszym systemem.” — powiedział Radosław Borcon.
Konkurencja
Neurosoft wyróżniał się spośród konkurentów sprzedających kamery rozpoznające numery rejestracyjne pojazdów, oferując unikatowe rozwiązanie automatycznej, kompleksowej wideo-identyfikacji pojazdów, gdzie kluczowym elementem jest umiejętność klasyfikacji pojazdów a także rozpoznanie marki i modelu. Neurosoft stale potwierdza zdolność do szybkiej personalizacja oferowanych produktów, stąd duże zainteresowanie firmą producentów kamer , integratorów rozwiązań CLOUD i klientów poszukujących rozwiązań mobilnych.
INFORMACJA O TYM WYDARZENIU POJAWIŁA SIĘ RÓWNIEŻ W MEDIACH: