Kolumbia testuje inteligentnego strażnika ruchu drogowego

W połowie października 2014 roku został zaimplementowany system NeuroCar w mieście Bucaramanga, przez kolumbijskich partnerów Neurosoftu.

Ameryka Południowa to kolejny kontynent, na którym uruchomione zostały systemy NeuroCar.  Neurosoft zaimplementował system z modułem kompleksowego automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta Bucaramanga.

„Ze względu na specyfikę kraju, ważne było, by system rozpoznawał również tablice pojazdów jednośladowych. Testowy system ANPR został wdrożony jako rozwiązanie problemu wzmożonej kradzieży pojazdów w mieście”
– zaznacza Justyna Fedrowicz, menedżer kolumbijskiego projektu.

NeuroCar będzie dodatkowo dostarczał dane statystyczne o pojazdach poruszających się po mieście oraz będzie wykorzystywany jako inteligentny „strażnik” pilnujący przestrzegania  przepisów drogowych. Rozwiązanie to może służyć jako wsparcie w kontroli nad ruchem drogowym

System został dostosowany do specyfiki lokalnego ruchu i jest wykorzystywany do zadań operacyjnych. Dział rozwoju Neurosoftu poprawia wyniki rozpoznawalności pojazdów korzystając z danych agregowanych przez urządzenie. W rezultacie tych działań, mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, podjęto już rozmowy, które mają na celu wdrożenie kolejnych systemów wspierających bezpieczeństwo ruchu w oparciu o kompleksową identyfikację pojazdów w największych miastach Kolumbii.

Projekt pozytywnie przeszedł etap testów. Nasz kolumbijski dystrybutor planuje jego rozszerzenia na kolejne skrzyżowania. Prowadzi także rozmowy z władzami innych miast zainteresowanych NeuroCar’em – zapewnia Piotr Bardadyn Dyrektor Sprzedaży w firmie Neurosoft

Wyjątkowość tego projektu podkreśla fakt, że jego pełna konfiguracja została dokonana zdalnie. Dostępność technologii NeuroCar opiera się na zabezpieczonej łączności internetowej i zaangażowaniu partnerów lokalnych. Partnerzy są w stanie sami zainstalować system, po którym ,przy zdalnym udziale Neurosoftu, następuje jego uruchomienie. Obecne doświadczenia zdobyte na rynkach światowych potwierdzają zdolność do implementacji systemów telematyki drogowej bez względu na odległość.Zobacz również

Neurosoft na targach Traffex 2019 w UK

W dniach od 3 do 4 kwietnia Neurosoft miał przyjemność brać udział w targach Traffex 2019.Targi te są dla nas wspaniałą okazją do networkingu i poszerzania wiedzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorycznych targów i juz czekamy na następne.

Więcej

Zobacz więcej aktualności