Konferencja Projektów Zespołowych z udziałem Neurosoftu

W poniedziałek 20 czerwca odbyła się czwarta edycja Konferencji Projektów Zespołowych, na której swoje przedsięwzięcia – urządzenia, programy i aplikacje – prezentują studenci III roku z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Najlepsze projekty zostały zaprezentowane na forum, wśród nich znalazły się dwa wspierane przez Neurosoft.

Konferencja to zwieńczenie solidnej pracy studentów w ciągu ostatniego semestru. W ramach przedmiotu Projekt zespołowy, każda grupa studentów, licząca nie więcej niż sześć osób, opracowywała inne zagadnienie. Tematy swoich przedsięwzięć realizowali na zamówienie zewnętrznych instytucji i firm.

Łącznie powstało ponad 50 bardzo zróżnicowanych projektów, z których 18 zostało wyróżnionych i zaprezentowanych podczas konferencji. Wśród nich znalazły się przedsięwzięcia realizowane przez Neurosoft, czyli NeuroEye oraz NeuroQuake.

Celem pierwszego z nich było stworzenie prototypu systemu, którego zadaniem jest wykrycie w obrazie z kamery konkretnego obiektu oraz określenie jego pozycji. Zadanie detekcji i identyfikacji obiektu zostało zrealizowane w oparciu o zastosowanie głębokich sieci neuronowych (deep learning neural networks).

Natomiast celem projektu NeuroQuake była rejestracja sygnałów odbieranych przez geofony służąca do detekcji pieszych.  W ramach tego przedsięwzięcia stworzono platformę sprzętową umożliwiającą akwizycję danych. Dane przekazywane do komputera są przetwarzane i na ich podstawie wykrywane są kroki człowieka.

Po przedstawieniu wszystkich prezentacji, naukowcy oraz publiczność wyłoniła najlepsze projekty. Najwięcej głosów zdobył projekt „JustRace”, czyli zautomatyzowany pomiar czasu na zawodach sportowych przy użyciu telefonów komórkowych oraz portal internetowy prezentujący wyniki online.

Z kolei za najlepszy projekt w kategorii sprzętowej uznano „Smart Factory”, czyli wirtualny model symulujący linię produkcyjną odpowiadającą za pakowanie butelek i paletyzację opakowań zbiorczych.  W kategorii projektów programistycznych jury doceniło system służący do zdalnego zarządzania klastrem, czyli „Klaster obliczeniowy Janusz”.

Więcej informacji o Konferencji Projektów Zespołowych znajdziesz TUTAJ

Zobacz również

Neurosft na SCEW Barcelona 2019

W dniach od 19.11.19 do 21.11.19 Neurosoft brał udział w prestiżowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie przy ulicy Gran Via Venue.

Więcej

Neurosoft na GITEX 2019 w Dubaju

W dniach od 6 października do 10 października Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach GITEX w Dubaju. Nie jest to pierwsza nasza wizyta na GITEX, w których uczestniczymy regularnia. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach w kooporacji z SITE

Więcej

Neurosoft na Kongresie ITS Warsaw 2018

22 i 23 Maja 2018 roku odbył się polski kongres ITS w Warszawie, w którym Neurosoft miał zaszczyt uczestniczyć, prezentując nasze rozwiązania Weight-in-Motion i NeuroDrone.

Więcej

Zobacz więcej aktualności