Neurosoft brązowym sponsorem Transport Research Arena 2016

W dniach 18-21 kwietnia 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja Transport Research Arena 2016. To najważniejsze naukowe wydarzenie w Europie w zakresie badań i innowacyjności systemów transportu. Neurosoft został brązowym sponsorem tego wydarzenia.

Po Paryżu, Atenach, Brukseli, Lublanie i Göteborgu przyszedł czas na Warszawę. Szósta z kolei edycja konferencji odbyła się w stolicy Polski, co pozwoliło na większy udział w wydarzeniu tutejszym przedsiębiorcom i jednostkom badawczym. Organizatorzy szacują, że tegoroczna edycja TRA przyciągnęła kilka tysięcy uczestników – przedstawicieli nauki i biznesu branży transportowej. Cele konferencji objęły działania na rzecz badań, rozwoju i innowacji w transporcie: drogowym, kolejowym, wodnym oraz współmodalnym.

Tegoroczna edycja TRA była wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Komisji Europejskiej, Europejskiej Konferencji Dyrektorów Dróg (CEDR) oraz europejskich platform transportowych, a jej hasło przewodnie to: MOVING FORWARD Innovative Solutions for Tomorrow’s Mobility.

Konferencji towarzyszyła wystawa, na której instytucje prywatne i publiczne, instytuty naukowe i inne organizacje badawcze, a także przedsiębiorstwa, mogły zaprezentować swoją aktywność w obszarach tematycznych konferencji. Ponadto, obok sesji plenarnych, odbyły się będą sesje strategiczne i techniczne oraz tzw. invited sessions, wszystkie związane z główną tematyką TRA2016.

Zakres tematyczny konferencji objął następujące zagadnienia:
1. Środowisko naturalne – zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna.
2. Technologie, projektowanie i produkcja pojazdów i statków.
3. Mobilność w miastach i na długich dystansach – systemy i usługi.
4. Transport towarów i logistyka w miastach i na długich dystansach.
5. Bezpieczne, zabezpieczone i trwałe systemy transportu.
6. Infrastruktura transportowa.
7. Czynnik ludzki, ekonomia społeczna i prognozy na przyszłość.
8. Automatyzacja i połączenia.
9. Środowisko sprzyjające wdrażaniu innowacji.Zobacz również

Neurosft na SCEW Barcelona 2019

W dniach od 19.11.19 do 21.11.19 Neurosoft brał udział w prestiżowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie przy ulicy Gran Via Venue.

Więcej

Neurosoft na GITEX 2019 w Dubaju

W dniach od 6 października do 10 października Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach GITEX w Dubaju. Nie jest to pierwsza nasza wizyta na GITEX, w których uczestniczymy regularnia. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach w kooporacji z SITE

Więcej

Neurosoft na Kongresie ITS Warsaw 2018

22 i 23 Maja 2018 roku odbył się polski kongres ITS w Warszawie, w którym Neurosoft miał zaszczyt uczestniczyć, prezentując nasze rozwiązania Weight-in-Motion i NeuroDrone.

Więcej

Zobacz więcej aktualności