Neurosoft brązowym sponsorem Transport Research Arena 2016

W dniach 18-21 kwietnia 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja Transport Research Arena 2016. To najważniejsze naukowe wydarzenie w Europie w zakresie badań i innowacyjności systemów transportu. Neurosoft został brązowym sponsorem tego wydarzenia.

Po Paryżu, Atenach, Brukseli, Lublanie i Göteborgu przyszedł czas na Warszawę. Szósta z kolei edycja konferencji odbyła się w stolicy Polski, co pozwoliło na większy udział w wydarzeniu tutejszym przedsiębiorcom i jednostkom badawczym. Organizatorzy szacują, że tegoroczna edycja TRA przyciągnęła kilka tysięcy uczestników – przedstawicieli nauki i biznesu branży transportowej. Cele konferencji objęły działania na rzecz badań, rozwoju i innowacji w transporcie: drogowym, kolejowym, wodnym oraz współmodalnym.

Tegoroczna edycja TRA była wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Komisji Europejskiej, Europejskiej Konferencji Dyrektorów Dróg (CEDR) oraz europejskich platform transportowych, a jej hasło przewodnie to: MOVING FORWARD Innovative Solutions for Tomorrow’s Mobility.

Konferencji towarzyszyła wystawa, na której instytucje prywatne i publiczne, instytuty naukowe i inne organizacje badawcze, a także przedsiębiorstwa, mogły zaprezentować swoją aktywność w obszarach tematycznych konferencji. Ponadto, obok sesji plenarnych, odbyły się będą sesje strategiczne i techniczne oraz tzw. invited sessions, wszystkie związane z główną tematyką TRA2016.

Zakres tematyczny konferencji objął następujące zagadnienia:
1. Środowisko naturalne – zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna.
2. Technologie, projektowanie i produkcja pojazdów i statków.
3. Mobilność w miastach i na długich dystansach – systemy i usługi.
4. Transport towarów i logistyka w miastach i na długich dystansach.
5. Bezpieczne, zabezpieczone i trwałe systemy transportu.
6. Infrastruktura transportowa.
7. Czynnik ludzki, ekonomia społeczna i prognozy na przyszłość.
8. Automatyzacja i połączenia.
9. Środowisko sprzyjające wdrażaniu innowacji.Zobacz również

Neurosoft na targach Traffex 2019 w UK

W dniach od 3 do 4 kwietnia Neurosoft miał przyjemność brać udział w targach Traffex 2019.Targi te są dla nas wspaniałą okazją do networkingu i poszerzania wiedzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorycznych targów i juz czekamy na następne.

Więcej

Zobacz więcej aktualności