Neurosoft członkiem International Society for Weigh-In-Motion

Od stycznia 2016 roku spółka Neurosoft jest członkiem International Society for Weigh-In-Motion – największej na świecie organizacji zajmującej się tematyką ważenia pojazdów w ruchu. Międzynarodowe stowarzyszenie, z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, od wielu lat łączy wszystkich wiodących producentów oraz instytucje działające w tym sektorze telematyki drogowej.

Najważniejszym celem ISWIM jest wspieranie rozwoju technologii wykorzystywanych w systemie dynamicznego ważenia. Od 1995 roku, co cztery lata, odbywa się międzynarodowa konferencja, która jest okazją do wymiany doświadczeń i korzystania z wiedzy członków organizacji. Każdego roku ISWIM organizuje także regionalne warsztaty tematyczne związane z zagadnieniem ważenia pojazdów w ruchu.

Spółka Neurosoft może okazać się wartościowym członkiem ISWIM ze względu na autorską technologię konsolidacji danych pomiarowych i kalibracji systemu metodą statystyczną z wykorzystaniem pojazdu charakterystycznego, gdzie kalibracja systemu nie wymaga wykorzystania pojazdów wzorcowych i jest wykonywana zdalnie. Metoda ta, opracowana przez zespół R&D bazuje na zdolności oprogramowania NeuroCar do kompleksowej identyfikacji pojazdu, w tym jego marki i modelu. Efektem tych prac jest produkt NeuroCar Weigh-in-Motion, który stanowi skuteczne narzędzie monitoringu pojazdów ponadnormatywnych oraz umożliwia automatyczne wykrywanie i identyfikację pojazdów przeciążonych lub zbyt wysokich – bez konieczności ich zatrzymywania. Głównym elementem systemu są wagi dynamiczne, system identyfikacji pojazdów oraz terminal obliczeniowy, sterujący i nadzorujący procesy pomiarowe i transmisję danych.

Zobacz również

Neurosoft na targach Traffex 2019 w UK

W dniach od 3 do 4 kwietnia Neurosoft miał przyjemność brać udział w targach Traffex 2019.Targi te są dla nas wspaniałą okazją do networkingu i poszerzania wiedzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorycznych targów i juz czekamy na następne.

Więcej

Zobacz więcej aktualności