Neurosoft w gronie Polskich Czempionów

Neurosoft dołączył do elitarnej grupy 10 dolnośląskich firm realizujących globalną strategię rozwoju. Celem tego działania jest intensyfikowanie prac promujących polski biznes za granicą i region Dolnego Śląska w Europie i na świecie.

Polski Czempion od 2011 roku wspiera lokalne firmy w ich globalnych aspiracjach i pomaga w umacnianiu ich pozycji na rynkach zagranicznych. Kandydatura Neurosoftu – reprezentującej branżę informatyczną – została zaakceptowana przez dotychczasowych uczestników programu: AB, Clarena, Hasco-Lek, Impel, Kruk, Rawlplug, REC Global, Selena, TelForceOne i Toya. Zgodnie z jego założeniami o uczestnictwo mogą ubiegać się firmy, których główna siedziba mieści się we Wrocławiu, i które posiadają co najmniej dwa oddziały zagraniczne – w przypadku Neurosoftu warunek ten został spełniony poprzez otwarcie spółki zależnej w Niemczech i biura w Dolinie Krzemowej w 2013 roku.

Polski Czempion zrzesza firmy reprezentujące spektrum branżowe od finansów przez produkcję materiałów medycznych i budowlanych po prowadzące rozwój technologii bazującej na inteligencji obliczeniowej, jak w przypadku Neurosoftu. Dla firmy dołączenie do grona Czempionów jest równoznaczne z większą dostępnością klientów do naszej oferty w zakresie branży Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).

Platformę rozwoju biznesu zaaranżowaną przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej aktywnie wspiera Prezydent Rafał Dutkiewicz oraz Zachodnia Izba Gospodarcza.

„Zaproszenie nowych firm do uczestnictwa w Polskim Czempionie to dowód uznania ich dokonań i świadectwo ważnej roli w rozwoju lokalnego biznesu. Jesteśmy dumni, że Wrocław będzie jeszcze mocniej reprezentowany na arenie międzynarodowej i że nasze miasto okazuje się być doskonałą lokalizacją do prowadzenia globalnej działalności”– mówi prezydent Wrocławia na łamach portalu internetowego Polskiego Czempiona.

Definicje i linki

Inteligencja Obliczeniowa (ang. Computational Intelligence, abb. CI)
Jest dziedziną informatyki zajmującą się procesami inżynieryjnymi wzorcowanymi naturalną inteligencją. Nauka ta jest inspirowana badaniami opartymi o teorię ewolucji i genetykę. Wykorzystuje rezultaty i zasoby bazujące na badaniach nad sztuczną inteligencją (ang. Artificial Intelligence). Jakkolwiek wykorzystuje algorytmy oparte o sieci neuronowe, w definicji inteligencja obliczeniowa zajmuje się teorią i metodami rozwiązywania problemów, które nie są efektywnie algorytmizowane (przyp. 1)
Praktyczne zastosowanie znajduje w efektywnym przetwarzaniu sygnałów cyfrowych, w tym inteligentnej analizie obrazu.

przyp 1. W.Duch, Dokąd zmierza inteligencja obliczeniowa?, Katedra Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika,http://www.fizyka.umk.pl/publications/kmk/03-CI-przyszlosc.pdf
oraz za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuczna_inteligencja

INFORMACJA O TYM WYDARZENIU POJAWIŁA SIĘ RÓWNIEŻ W MEDIACH:

tuwroclaw.com

wroclaw.pl

Zobacz również

Neurosft na SCEW Barcelona 2019

W dniach od 19.11.19 do 21.11.19 Neurosoft brał udział w prestiżowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie przy ulicy Gran Via Venue.

Więcej

Neurosoft na GITEX 2019 w Dubaju

W dniach od 6 października do 10 października Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach GITEX w Dubaju. Nie jest to pierwsza nasza wizyta na GITEX, w których uczestniczymy regularnia. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach w kooporacji z SITE

Więcej

Neurosoft na Kongresie ITS Warsaw 2018

22 i 23 Maja 2018 roku odbył się polski kongres ITS w Warszawie, w którym Neurosoft miał zaszczyt uczestniczyć, prezentując nasze rozwiązania Weight-in-Motion i NeuroDrone.

Więcej

Zobacz więcej aktualności