Neurosoft złotym sponsorem IX Polskiego Kongresu ITS

Spółka Neurosoft po raz kolejny wzięła udział w Polskim Kongresie Inteligentnych Systemów Transportowych. Dziewiąta edycja wydarzenia odbyła się od 16 do 17 maja 2016 roku w Warszawie. Nieprzerwanie od 2011 roku wrocławska firma jest złotym sponsorem konferencji. Ponadto w tym roku Neurosoft po raz pierwszy został fundatorem nagrody głównej dla zwycięzcy konkursu Lider ITS w kategorii: najlepsza praca dyplomowa absolwenta szkoły wyższej.

Program kongresu zakłada promowanie najnowszych rozwiązań ITS, z naciskiem na systemy zarządzania ruchem oraz technologie stosowane w transporcie publicznym. W trakcie wydarzenia zostało przedstawionych 29 prezentacji z zakresu sześciu bloków tematycznych. Autorem dwóch z nich była Aneta Moreton, radca prawny z kancelarii Neurolex – spółki córki Neurosoftu. W sesji dotyczącej systemu poboru opłat wygłosiła referat pt. „Congestion charge – polskie uwarunkowania prawne”, natomiast w sesji związanej ze standaryzacją rynku ITS odniosła się do „Ochrony danych osobowych w systemach ITS”.

Nieodłączną częścią kongresu jest także gala wręczenia nagród LIDER ITS 2016.  Głównym założeniem konkursu jest promowanie przedsięwzięć służących rozwojowi przyjaznych technologii Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce, zwłaszcza nowatorskich i efektywnych produktów-urządzeń, wdrożeń i rozwiązań naukowych. Przyznawana po raz siódmy statuetka wyróżniła projekty zrealizowane w 2016 roku w czterech kategoriach:

  • najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS,
  • najlepsze wdrożenie zaimplementowane przez samorządy i instytucje,
  • najlepsza praca badawczo – rozwojowa opracowana przez przedstawiciela kadry naukowej,
  • najlepsza praca dyplomowa absolwenta szkoły wyższej.

Statuetka oraz nagroda, ufundowana przez Neurosoft, w tej ostatniej kategorii powędrowała do Przemysława Nowaka, studenta Politechniki Krakowskiej, twórcy pracy dyplomowej pt. „Identyfikacja struktury i obciążeń pojazdów z wykorzystaniem stacji preselekcji wagowej pojazdów”.

Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W tym roku patronem zostało także Ministerstwa Rozwoju, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa.Zobacz również

Neurosoft na targach Traffex 2019 w UK

W dniach od 3 do 4 kwietnia Neurosoft miał przyjemność brać udział w targach Traffex 2019.Targi te są dla nas wspaniałą okazją do networkingu i poszerzania wiedzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorycznych targów i juz czekamy na następne.

Więcej

Zobacz więcej aktualności