Pilotażowe pomiary ruchu drogowego na autostradach Bawarii

Firma Neurosoft Sp z o.o. wygrała przetarg i podpisała umowę z Dyrekcją Autostrad Bawarii Południowej (Autobahndirektion Südbayern - Niemcy) na przeprowadzenie kompleksowych pomiarów ruchu drogowego na terenie Bawarii, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu tranzytowego i transportu ciężkiego.

Ten pilotażowy pod względem technologicznym projekt realizowany jest we współpracy z niemieckim partnerem, firmą DTV Verkehrsconsult GmbH z Aachen, specjalizującą się w analizie statystycznej pomiarów i modelowaniu ruchu drogowego. W ramach umowy, w okresie sześciu miesięcy zostaną przeprowadzone pomiary w ponad 80 punktach zlokalizowanych w sieci dróg autostradowych regionu.Głównym celem projektu jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat udziału pojazdów zagranicznych, szczególnie pojazdów związanych z transportem ciężkim w ruchu drogowym oraz określenie głównych tras, jakimi poruszają się one na południu Niemiec. Ponadto generowane będą standardowe statystyki rodzajowe dotyczące natężenia ruchu, prędkości przejazdowych oraz rozpływu pojazdów z podziałem na klasy i regiony pochodzenia.

„Od zawsze naszym celem było dostarczenie kompleksowych rozwiązań na najwyższym poziomie. Lubimy wyzwania, a dzięki silnemu zespołowi rozwoju produktu w krótkim czasie możemy dostosować nasze systemy do potrzeb klienta” – zapewnia Prezes Janusz Wróbel.

O przewadze propozycji Neurosoftu nad ofertami konkurencji zadecydowało zastosowanie – jako technologii pomiarowej – autorskich systemów identyfikacji i klasyfikacji pojazdów, bazujących wyłącznie na wideodetekcji w ramach systemu NeuroCar. W ich skład wchodzą moduły automatycznego rozpoznania tablic rejestracyjnych (ANPR) oraz marki i modelu pojazdu (MMR), uzupełnione o funkcję anonimizacji danych pomiarowych należących do tzw. danych wrażliwych. Nadmienić należy, że mimo restrykcyjnych regulacji projekt uzyskał akceptację Bawarskiego Urzędu ds. Ochrony Danych Osobowych.

INFORMACJA O TYM WYDARZENIU POJAWIŁA SIĘ RÓWNIEŻ W MEDIACH:

tsl-biznes.pl
brd24.pl

Zobacz również

Neurosft na SCEW Barcelona 2019

W dniach od 19.11.19 do 21.11.19 Neurosoft brał udział w prestiżowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie przy ulicy Gran Via Venue.

Więcej

Neurosoft na GITEX 2019 w Dubaju

W dniach od 6 października do 10 października Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach GITEX w Dubaju. Nie jest to pierwsza nasza wizyta na GITEX, w których uczestniczymy regularnia. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach w kooporacji z SITE

Więcej

Neurosoft na Kongresie ITS Warsaw 2018

22 i 23 Maja 2018 roku odbył się polski kongres ITS w Warszawie, w którym Neurosoft miał zaszczyt uczestniczyć, prezentując nasze rozwiązania Weight-in-Motion i NeuroDrone.

Więcej

Zobacz więcej aktualności