Prezes Neurosoft na spotkaniu z Prezydentem RP „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie”.

Spotkanie odbyło się 20 kwietnia 2017 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Na zaproszenie Prezydenta, w spotkaniu uczestniczyli czołowi polscy eksporterzy i firmy inwestujące za granicą, a także Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, prezydenccy ministrowie i doradcy, przedstawiciele rządu, posłowie i senatorowie.

Spotkanie miało służyć współpracy polskich przedsiębiorców z Prezydentem i Kancelarią Prezydenta poprzez poznanie ich doświadczeń i oczekiwań.

„Wierzę w to, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski. Chciałbym wziąć w tym udział i abyście się państwo otworzyli na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta” podkreślił Andrzej Duda. Jak zaznaczył Prezydent, „zgodnie z konstytucją prezydent jest najwyższym przedstawicielem Polski, co ma istotne znaczenie także z punktu widzenia gospodarczego. Po pierwsze współpraca z prezydentem i obecność wraz z nim – czy to na międzynarodowych spotkaniach w kraju, czy w trakcie wizyt prezydenckich poza granicami kraju – w oczywisty sposób nobilituje w oczach naszych zagranicznych partnerów każdego obecnego przedsiębiorcę”.

Tematyka współpracy gospodarczej jest nieodłącznym elementem rozmów Prezydenta RP podczas wizyt zagranicznych i wizyt przyjazdowych. W wizytach zagranicznych prezydentowi Andrzejowi Dudzie towarzyszy delegacja przedsiębiorców, a podczas większości wizyt odbywa się forum biznesowe (także sesje B2B) lub seminarium tematyczne. Prezydent – wspierając dyskusję o ekspansji na rynkach zagranicznych, potrzebie i metodach wsparcia biznesu poprzez dyplomację ekonomiczną państwa – wsłuchuje się w głos polskich firm.

Prezydent zaznaczył, że nie jest niczym nadzwyczajnym „na rynku międzynarodowym, także i politycznym, że prezydent kraju wspiera konkretny podmiot ze swojego kraju, niezależnie od tego czy jest to firma, która ma kapitał w większości państwowy, czy prywatny”.

„Jest to firma z jego kraju i on za interesami tej firmy stoi. Powiem otwarcie, ja chcę dla państwa, dla waszych firm, robić to samo. Chcę wspierać wasze interesy, chcę bronić waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej” podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył jednocześnie, że obecnie 80 proc. polskiego eksportu trafia do Unii Europejskiej. „To dobrze, bo rynek UE jest rynkiem bezpiecznym, ale są też inne wielkie rynki” zaznaczył. Wymienił tu m.in. Afrykę, Amerykę Południową, Azję czy USA.

Prezydent wyraził przekonanie, że na tych rynkach można osiągać „gigantyczne zyski” w przyszłości. „Chciałbym abyście się tymi rynkami zainteresowali” apelował do obecnych na spotkaniu przedsiębiorców.

„Jest z mojej strony i ze strony urzędu prezydenta, a także i rządu, otwartość na to, aby państwa w tym zakresie wspierać” podkreślił.

Zobacz również

Neurosft na SCEW Barcelona 2019

W dniach od 19.11.19 do 21.11.19 Neurosoft brał udział w prestiżowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie przy ulicy Gran Via Venue.

Więcej

Neurosoft na GITEX 2019 w Dubaju

W dniach od 6 października do 10 października Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach GITEX w Dubaju. Nie jest to pierwsza nasza wizyta na GITEX, w których uczestniczymy regularnia. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach w kooporacji z SITE

Więcej

Neurosoft na Kongresie ITS Warsaw 2018

22 i 23 Maja 2018 roku odbył się polski kongres ITS w Warszawie, w którym Neurosoft miał zaszczyt uczestniczyć, prezentując nasze rozwiązania Weight-in-Motion i NeuroDrone.

Więcej

Zobacz więcej aktualności