Sztuczna inteligencja po wrocławsku, czyli Neurosoft w Radiu Wrocław

W "wyścigu przyszłości" biorą udział zarówno pracownicy uczelni jak i prywatne firmy - podsumowuje Radio Wrocław.

Terminator to pestka. To wcale nie przesada, a efekt prac naukowców z Wrocławia. Kilka projektów to już nie same koncepcje a realne systemy, które niedługo być może wejdą do produkcji.

Firma Neurosoft „nauczyła” już fotoradary jak rozpoznawać konkretną markę i model samochodów. Teraz pracuje nad inteligentnym rozpoznawaniem mowy. System nazywa się „Audioscope” i ma w innowacyjny sposób automatycznie wyszukiwać treści w zapisach audio. Chodzi np. o tysiące godzin nagrań posiedzeń sądów, miejskich rad czy Sejmu.

„W kilka sekund będziemy mogli odnaleźć interesujące nas wątki, choć wcale nie jest to proste” – tłumaczy szef firmy, Janusz Wróbel.

Z kolei dr Jerzy Sas z Zakładu Sztucznej Inteligencji Politechniki Wrocławskiej stara się opracować system kamer i mikrofonów, który można by montować np. w mieszkaniach osób starszych. Program nauczy się typowych zachowań swojego podopiecznego i w razie potrzeby wezwie pomoc.

Z kolei nad robotem jak z filmów S-F pracuje General Robotics – firma z Wrocławskiego Parku Technologicznego, która stworzyła EuGeniusa. Maszyna na razie jest sterowana przez operatora, ale docelowo EuGenius sam podejmie decyzję jak prowadzić rozmowę – także dzięki odczytywaniu.. ludzkich emocji, z mimiki czy gestów.

Zapraszamy do odsłuchania materiału Radia Wrocław: Sztuczna inteligencja po wrocławsku

Zobacz również

Neurosft na SCEW Barcelona 2019

W dniach od 19.11.19 do 21.11.19 Neurosoft brał udział w prestiżowych targach Smart City Expo World Congress w Barcelonie przy ulicy Gran Via Venue.

Więcej

Neurosoft na GITEX 2019 w Dubaju

W dniach od 6 października do 10 października Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach GITEX w Dubaju. Nie jest to pierwsza nasza wizyta na GITEX, w których uczestniczymy regularnia. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach w kooporacji z SITE

Więcej

Neurosoft na Kongresie ITS Warsaw 2018

22 i 23 Maja 2018 roku odbył się polski kongres ITS w Warszawie, w którym Neurosoft miał zaszczyt uczestniczyć, prezentując nasze rozwiązania Weight-in-Motion i NeuroDrone.

Więcej

Zobacz więcej aktualności