Przetwarzanie sygnałów mowy

Neurosoft rozpoczął prace badawcze w zakresie analizy i przetwarzania sygnałów dźwiękowych już na początku lat dziewięćdziesiątych. Kierunek badań związany z syntezą i analizą mowy jest to zgodny z misją wyznaczoną przez założycieli Neurosoftu – tworzenie nowych rozwiązań ułatwiających człowiekowi pracę z komputerem.

 

Efektem prac z zakresu syntezy mowy jest program SynTalk, który w najnowszej wersji 2.0 generuje syntetyczną mowę o wysokiej naturalności, wykorzystując mechanizm syntezy difonicznej oraz modelowanie prozodii wspierane analizą gramatyczną.

W zakresie rozpoznawania mowy powstał do tej pory prototypowy system rozpoznawania krótkich komend głosowych oraz prototypowy system indeksowania i wyszukiwania fonetycznego w repozytoriach dźwiękowych.

Chcę wiedzieć więcej

Zostaw swój adres e-mail, wyślemy Ci szczegółowe informcje na temat systemu i oferty produktowej.

Pokrewne produkty

NeuroBiz

Portal zawierający dane na temat podmiotów gospodarczych funkcjonujących na polskim rynku, zaczerpnięte z dzienników urzędowych: Monitora Sądowego i Gospodarczego, Monitora Polskiego B oraz Monitora Spółdzielczego B, a w przyszłości także z innych źródeł.

Zobacz

NeuroCar

System NeuroCar to narzędzie do wspierania bezpieczeństwa ruchu drogowego i Inteligentnych Systemów Transportowych. Bazuje na detekcji obecności pojazdu, rozpoznaniu tablicy rejestracyjnej (ANPR) a także rozpoznaniu producenta, modelu i ew. koloru (MMR).

Zobacz