VIII Polski Kongres ITS

Stowarzyszenie ITS Polska zorganizowało w dniach 26-27 maja br. VIII Polski Kongres ITS, w którym wzięło udział blisko 400 osób reprezentujących sektor prywatny i publiczny związany z Inteligentnymi Systemami Transportowymi.

Był to kolejny kongres, podczas którego Neurosoft zaprezentował swoje rozwiązania w postaci referatu „Pomiary ruchu w Bawarii. Innowacyjne wykorzystanie wideorejestratorów do identyfikacji pojazdów w sieci autostradowej Niemiec” przygotowany przez Sylvię Piszczek z Neurosoftu oraz Christopha Mageta z Dyrekcji Autostrad Południowej Bawarii (ABDSB Bayern). Podczas Kongresu było widać wyraźnie, że nie tylko zagadnienia związane z transportem samochodowym cieszyły się zainteresowaniem, ale również te dotyczące kolejnictwa oraz standaryzacji rynku ITS. Neurosoft, w ramach drugiego, wyżej wymienionego obszaru, brał czynny udział w przygotowaniu „Kodeksu Dobrych Praktyk” Komitetu ds. Architektury i Standaryzacji ITS (KASI), którego przedsiębiorstwo jest stałym członkiem. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem (link).

W ramach tegorocznej, już ósmej, edycji kongresu wygłoszono 47 prezentacji, które podzielono na dziewięć następujących bloków tematycznych:

· Systemy zarządzania ruchem,

· Osiągnięcia Korei Południowej w dziedzinie ITS: perspektywy rozwoju,

· Pobór opłat,

· Zbieranie danych o ruchu i ich przetwarzanie,

· Sesja: PIIT (Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji),

· Systemy Informacji i Bezpieczeństwa Ruchu,

· Systemy Teleinformatyczne w Kolejnictwie,

· C-ITS i pojazdy autonomiczne,

· Standaryzacja Rynku ITS.

Zwieńczeniem dnia była wieczorna gala wręczenia nagród w ramach VI edycji konkursu LIDER ITS. Po gali, goście zostali zaproszeni na 4. edycję spotkania w-INNOwacyjności w restauracji Winosfera organizowanego przez Neurosoft. Zaproszeni mogli degustować wina i skosztować przysmaków kuchni. Dzięki wspaniałej atmosferze miejsca, rozmowy przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.Zobacz również

Neurosoft na targach Traffex 2019 w UK

W dniach od 3 do 4 kwietnia Neurosoft miał przyjemność brać udział w targach Traffex 2019.Targi te są dla nas wspaniałą okazją do networkingu i poszerzania wiedzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorycznych targów i juz czekamy na następne.

Więcej

Zobacz więcej aktualności