Apr-2018 ÷ Apr-2021

NeuroFlow

Inteligentny autonomiczny rozproszony system rozpoznawania i analizy ruchu

Europejskie NeuroCar

Celem projektu było opracowanie unikalnego, inteligentnego, autonomicznego, rozproszonego systemu rozpoznawania i analizy ruchu, działającego w oparciu o głębokie sieci neuronowe oraz analizę strumienia wideo. Opracowano autonomiczne urządzenie przeznaczone do automatycznej detekcji, klasyfikacji oraz śledzenia poruszających się w jego polu widzenia obiektów (pojazdów, osób).

Wykorzystując sieci radiowe o dedykowanej topologii, urządzenia mogą być łączone w wieloczujnikowe układy pomiarowe i korzystać z uwspólnionej bazy wiedzy. Dzięki bezpośredniej wymianie danych i informacji pomiędzy urządzeniami, wzrasta nie tylko stabilność całego układu, lecz przede wszystkim wiarygodność i dokładność generowanych przez układ danych. W pracach badawczych wykorzystano metody i technologie z zakresu bezprzewodowych sieci komunikacyjnych, elektronicznych kompaktowych urządzeń pomiarowych oraz algorytmicznego przetwarzania obrazu.

Opracowany produkt – kamera NeuroFlow – działa w systemie precyzyjnego wykrywania, rozpoznawania oraz klasyfikacji obiektów ruchomych, wykrywania i klasyfikacji zdarzeń oraz incydentów niebezpiecznych, automatycznego monitoringu otoczenia lub jako komponent systemów nadrzędnych (np. systemu poboru opłat drogowych, systemów zarządzania i sterowania ruchem drogowym, czy też systemów automatycznego sterowania pojazdami autonomicznymi).

Na rynku światowym nie istnieje podobne rozwiązanie komercyjne, które łączyłoby autonomię działania, samodzielną kalibrację oraz lokalne przetwarzanie danych z tak dużą wiarygodnością i jakością.

Projekt realizowany był wspólnie z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Identyfikator
POIR.01.01.01-00-1143/17
Czas trwania
2018-04-01 ÷ 2021-04-30
Koszty
3,134,390.62 PLN
Dotacja
70 %
Politechnika Wrocławska
card image
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (ERDF)
card image
Technologia VTRACK
card image