Aktualności

Najnowsze wiadomości o działalności firmy


Tychy, 2023-07-31
card image
Kalibracja WIM w Tychach

W ostatnim tygodniu lipca br odbyła się kalibracja oraz ważenia kontrolne dla pięciu stacji ważenia pojazdów w ruchu, które zainstalowane zostały w ubiegłym roku, w ramach projektu ITS Tychy. Stacje ważenia kontrolują wjazd pojazdów ciężkich do miasta na wszystkich głównych drogach tranzytowych. Każdy pojazd jest automatycznie ważony i w momencie, gdy przekracza dopuszczalne limity masy całkowitej, ew. nacisku osi na nawierzchnię – jest identyfikowany, fotografowany, a zapis naruszenia jest umieszczany w bazie danych CSR Tychy. Takie informacje są przykazywane w czasie rzeczywistym do inspektorów WITD.

ProjektyNeuroCar
Katowice, 2023-06-15
card image
Pomiary ruchu na Górnym Śląsku

W czerwcu 2023 roku uruchomiony został kolejny system stacji pomiarowych do stałych pomiarów ruchu pojazdów (SCPR) na drogach zarządzanych przez GDDKiA Katowice. Uruchomiono dziewięć stacji pomiarowych wyposażonych w urządzenia rejestrujące NeuroCar LOOP – Model 4 – wraz z wbudowanym układem ciągłej kontroli jakości. Zadaniem stacji SCPR jest monitorowanie ruchu w danym punkcie (27/4) oraz codzienne dostarczanie zagregowanych danych pomiarowych.

ProjektyNeuroCar
Wrocław, 2023-06-07
card image
Czerwone światło w Leśnicy

Na początku czerwca 2023 r. Główny Inspektorat Transportu Drogowego uruchomił pierwszy w Polsce system do automatycznej kontroli przejazdu na czerwonym świetle, zainstalowany na przejeździe kolejowym. System uruchomiono we wrocławskiej dzielnicy Leśnica, na drodze krajowej nr 94, która krzyżuje się z międzynarodową linią kolejową AGC "Wrocław-Legnica". System rejestruje wszystkie pojazdy, które nie zatrzymują się przed przejazdem w momencie, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony. Ponadto rejestrowane są także pojazdy, które wykonują manewr wyprzedzania w obrębie przejazdu kolejowego oraz tuż przed nim. Cyfrowe dowody wykroczeń, w postaci zdjęć i filmów, są niezwłocznie przesyłane do centrali CANARD w Warszawie.

ProjektyNeuroCar
Chorzów, 2023-06-01
card image
Droniada po raz dziesiąty

10-ta edycja Droniady w tym roku odbyła się w dniach 1-4 czerwca, w parku Śląskim w Chorzowie oraz na lotnisku Katowice-Muchowiec. Droniada jest wydarzeniem organizowanym z myślą o uczelniach wyższych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, samorządach oraz firmach zajmujących się technologiami bezzałogowymi. W tym roku w Droniadzie udział wzięła także reprezentacja NeuroSpace.

WydarzeniaNeuroSpace
Warszawa, 2023-03-30
card image
LegalTech Forum 2023

Dnia 30 marca 2023 roku odbyła się w Warszawie konferencja branżowa "LegalTech Forum 2023" organizowana przez Wydawnictwo C.H. Beck. Celem konferencji było umożliwienie prawnikom wzięcia udziału w dyskusji z praktykami, przedstawicielami firm informatycznych i środowiska akademickiego o trendach rozwojowych w obszarze wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennej pracy kancelarii prawnych i działów prawnych firm.

WydarzeniaNeuroLex
Lublin, 2023-01-09
card image
Strefa ograniczonego wjazdu w Lublinie

W styczniu 2023 roku uruchomiony został system do automatycznej rejestracji pojazdów poruszających się w obszarze Starego Miasta w Lublinie - inwestorem była Gmina Lublin. System pozwala na zarządzanie listą pojazdów uprawnionych oraz raportowanie naruszeń w czasie rzeczywistym. Głównym elementem systemu są kamery do rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów zamontowane przy wszysktich wjazdach na starówkę.

ProjektyNeuroCar
USA / Meksyk, 2022-12-04
card image
Misja gospodarcza w USA i Meksyku

Od 24.11.22 do 03.12.22 przedstawiciele firmy Neurosoft uczestniczyli w misji handlowej w USA i Meksyku. Podczas pobytu wzięli udział w wielu ciekawych spotkaniach, podczas których zaprezentowali najnowsze rozwiązania technologiczne m.in. linii produktowej NeuroCar. W ramach planowanych wizyt w USA spotkali się z partnerami i potencjalnymi klientami w San Diego i San Francisco. Następnie odwiedzili siedzibę lokalnego partnera w Mexico City oraz zwiedzili centrum kontroli ruchu C5 w Aguascalientes.

WydarzeniaNeuroSoft
Dubaj, ZEA, 2022-10-19
card image
GITEX Global Dubaj 2022

W dniach od 8 do 10 października 2022 roku przedstawiciele Neurosoft zaprezentowali produkty na targach GITEX Global 2022 w Dubaju. Prezetnacja odbya się w ramach Narodowego Stoiska Polski, zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Podczas targów odwiedzający stoisko Neurosoft mogli zapoznać się z rozwiązaniami skierowanymi do takich branż jak: ITS, bezpieczeństwo ruchu drogowego, Smart City i logistyka.

WydarzeniaNeuroSoft
Treść
Linia produkcyjna
Typ
Przedział czasowy