Warszawa, Polska, 2024-04-11

LegalTech Forum 2024

Wydarzenia NeuroLex

Już po raz kolejny w stolicy odbyło się LegalTech Forum, największe wydarzenie w Polsce poświęcone innowacjom w praktyce prawniczej, zorganizowane przez Wydawnictwo C.H.Beck. Forum miało miejsce 11 kwietnia 2024 r. i zgromadziło ekspertów, praktyków oraz liderów branży, którzy wspólnie dyskutowali o najnowszych trendach, innowacjach i wyzwaniach związanych z cyfrową transformacją oraz sztuczną inteligencją w świecie prawa.

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości branży. Wykład wprowadzający, dotyczący stanu rozwoju sztucznej inteligencji, wygłosił prof. Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z kolei prof. Przemysław Polański zaprezentował tegoroczny “Raport LegalTech 2024”.

Wystąpienia i panele dyskusyjne dotyczyły m.in. takich tematów jak:

  • Realne wdrożenia AI – zastosowanie praktyczne systemów generatywnej sztucznej inteligencji w pracy prawnika,
  • Legal Design – prosta polszczyzna i technologia, standaryzacja elementów warsztatu prawniczego w dobie rozwoju sztucznej inteligencji,
  • Prawo nowych technologii w Polsce i w UE 2024 – nowe regulacje prawne (AI Act, dyrektywa w sprawie odpowiedzialności za sztuczną inteligencję).

Jednym z prelegentów forum był Cezary Dołęga, Wiceprezes Neurosoft Sp. z o.o., który przestawił własne spojrzenie na temat zastosowania modeli LLM (algorytmów RAG) do automatycznej analizy testów prawnych.

Więcej szczegółów można znaleźć na stornie wydarzenia LegalTech Forum 2024.